Mobil Erişim Numaramız 0 555 156 7075 : Cep
Whatsapp Numaramız 0 555 156 7075 : Whatsapp Mesaj
ViberNumaramız 0 555 156 7075 : Viber Mesaj


Kiev Altın Kapı (Golden Gate of Kiev): Kiev’e eski zamanlarda giriş kapısı olarak kullanılan bir geçittir. Ahşap ve taş kullanılarak yapılmıştır. Üzerinde altından yapılmış küçük bir kubbe bulunur.

Kiev St Sofia Katedrali: Çan kulesi ve etrafındaki kestane ağaçlarıyla Kiev’deki en güzel katedraldir.

Kiev St Michael Katedrali: Yeni tadilat edilmiştir. Mavi duvarları, desenli geniş altın kubbeleriyle dikkat çekicidir.

Kiev St Vladimir Katedrali: Ortodoksların resmi dinsel törenlerinin gerçekleştirildiği Kiev merkezli katedraldir.

Kiev St Andrew Kilisesi: Turistlerin ilgisini çeken popüler bir mekandır. Sanat galeri ve müzeleri yer alır.

Kiev Mağara Manastırı(Lavra): Keşişlerin eski zamanlarda yaşadıkları tarihi bir manastırdır. Birkaç kilise ve Kiev’in en büyük çan kulesi burada yer alır.

Rusya Sanat Müzesi ve Ukrayna Sanat Müzesi: Dünya sanatından şaheserlerin yer aldığı Kiev müzeleri, sanatseverlere hoş vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

Kiev Opera ve Bale Tiyatrosu: Canlı klasik müzik dinlenip dans gösterilerinin seyredilebileceği keyifli anların yaşanacağı mekanlardır.

Pirogova Etnik Köyü: Eski köy evlerinin yel değirmenlerinin görülebildiği ve farklı Ukrayna bölgelerindeki halkın yaşayışı hakkında izlenim edinme fırsatı sunmaktadır.

Kiev Savaş Müzesi: Çok sayıda tankın, savaş uçağının ve ana vatanı sembolize eden büyük kadın heykelini görebileceğiniz, savaş hakkında farklı bir bakış açısı kazanabileceğiniz bir müzedir.

Kiev Botanik Bahçesi: Bahar ve yaz aylarında muhteşem ağaç ve çiçek manzaraları sunan görülmesi gereken bir bahçedir.

Kiev Bağımsızlık Meydanı: Kiev’in tam merkezi olarak kabul edilmektedir. Büyük yer altı alışveriş merkezleri, merkezi postane, bankalar ve restoranlar yer alır.

Kiev Khreschatik Sokağı: Hafta sonları insanların yürüyebildiği Kiev’in ana sokağıdır.

Vladimir Dağı: Prens Viladimir’in Hristiyanlığı kabul edip insanları vaftiz ettirdiği dağdır. Dağ üzerinde turistlerin gezdiği bir park yer almaktadır.
Kiev Hakkında Videolar için Tıklayın